Majda mistryní světa ve sprint quadriatlonu!!

21.08.2017 13:51

 

V sobotu 12.srpna se v Komárně konalo mistrovství světa ve sprint quadriathlonu. 

Vzhledem k tomu, že jak na Slovensku, tak především v sousedním  Maďarsku je tento sport spojený s kanoistikou velmi populární, dala se očekávat silná konkurence. To se také potvrdilo. 

Na start se postavilo 51 závodníků. Mezi nimi byla i Magdaléna Koberová z kanoistického klubu Jiskra Týn nad Vltavou v kategorii dorostenek a Jiří Kobera v kategorii masters 50-60. Pro vytrvalostní závod, který trvá těm nejlepším kolem jedné a půl hodiny nebylo ideální počasí. Tropické vedro se silným nárazovým větrem vytvořilo velmi těžké závodní podmínky. S nimi se výborně vypořádala Magdaléna Koberová, která se stala v kategorii dorostenek mistryní světa a v celkovém pořadí mezi ženami obsadila za reprezentantkami Německa a Slovenska skvělé třetí místo.V ýborně se jí povedla hned první disciplína - plavání. Z příjemně teplé vody Váhu nasedala na kolo jako druhá mezi ženami. Cyklistická trať vedla po otevřené rovině kolem Váhu. Závod se jel na dvě kola a závodníci museli bojovat se silným nárazovým větrem. To způsobilo Magdaléně nemalé problémy a několikrát ji málem vítr doslova sfouknul z tratě. Po cyklistice klesla na třetí místo, se ztrátou necelé minuty na druhou závodnici. Tuto ztrátu ale velmi brzo smazala na její parádní disciplíně - kanoistice. Zatím co v cyklistice byl pro ni silný vítr handicapem, na vodě zúročila zkušenosti z kanoistického tréninku a po rozbouřené hladině se s přehledem posunovala celkovým pořadím. Mezi ženami se opět posunula na druhé místo. Při závěrečné disciplíně - běhu na pět kilometrů ještě do poloviny trati držela druhé místo. Pak ji předběhla výborně běžící reprezentantka Slovenska. Na její tempo nebyla již Magdaléna schopna zareagovat.

Vítězství v kategorii dorostenek a třetí místo v celkovém pořadí mezi ženami je výborným výsledkem. Kvalitu výkonu Magdalény Koberové dokládá i to, že se z celkového počtu 51 závodníků umístila na 26 místě a nechala za sebou celou řadu kvalitních závodníků.