Naši závodníci se v Račicích neztratili ani v mezinárodní konkurenci!

20.05.2016 13:32

Další prověrkou letošní sezony týnských kanoistů byl druhý závod českého poháru mládeže, který se konal na dobře známé závodní dráze v Račicích. Mimo závodníky z českých oddílů, přijeli na tyto závody poměřit síly také závodníci ze Slovenska. Celý víkend byl ve znamení sice slunného ale velmi větrného počasí. Mezi naše nejúspěšnější závodníky patřili dorostenci Vojtěch Nováček a Jan Dolejší, kteří se na deblkanoi umístili na krásné třetí příčce jak na kilometrové tak na poloviční trati. Ve stejných disciplínách bodoval i Jakub Janál se svým parťákem (Plaček – Nymburk), kteří zajeli dvakrát sedmé místo. Na C1 pak Vojtěch Nováček zajel osmé místo na 1km a na trati 500m obsadil místo sedmé, kde v těsném závěsu na osmém místě dojel také Jan Dolejší. Štěpán Študlar se svým deblistou (Fiala – Sedlčany) v kategorii C2 žáci osadili 7.místo. Ani dívčí kategorie nezůstaly bez týnské účasti a bodovaly tak hned ve dvou kategoriích. Magdalena Koberová dojela na trati 200m na krásném devátém místě. Ve starší kategorii a to mezi juniorkami bojovaly na trati 200m Dvořáková Marie, i ona obsadila 9.příčku. Na K2 na trati 500m pak Dvořáková se svou parťačkou (Záhorová – Praha Modřany) braly sedmé místo a sestry Stehlíkovy Ema a Kateřina se radovaly na stejné trati z místa devátého. Mezi nejmladšími závodníky, které mají ještě celou svou závodní kariéru před sebou, v kategorii K2 benjamínci na trati 1km zabodovali Bronislav Malý a Petr Rohlena, když si dojeli pro skvělé sedmé místo. Mezi děvčaty na stejné trati se na pěkném osmém místě umístily Anna Nováková a Kateřina Blechová.

Znovu se ukázalo, že s týnskými závodníky se musí počítat a již na začátku června budou opět porovnávat své síly se závodníky z ostatních oddílů při dalším závodu českého poháru v Račicích.