Další úspěšný šampionát mají za sebou Týnští kanoisté na MČR v Račicích konaného 3.-6.8.2023

15.08.2023 22:38

7 Titulů mistrů republiky, 9 druhých a 5 třetích míst, tedy celkem 21 medailí přivezli závodníci týnské Jiskry do Týna nad Vltavou. Dorostenec Martin Nováček opět potvrdil kvality a dojel si hned pro tři prvenství. Zvítězil na olympijské trati C1 1000m, dále pak na C2 500m a 1000m. Druhé místo přidal na C1 500m a třetí na C1 200m. Ve všech singlových kategoriích mu šlapal na paty Ondřej Procházka. Páté místo na C1 500m, šesté na C1 1000m a čtvrté na C1 200m mu vyneslo první pozvánku do reprezentačního dresu. Jak Martin, tak Ondřej se nominovali na velmi dobře obsazený zářijový závod Olympijských nadějí, kde změří síly s evropskou špičkou ve své věkové kategorii. Mezi žáky se prosadil Matyáš Klouda, který dokázal zvítězit na C1 1000m a přidal ještě dvě třetí místa, a to na C1 500m a C4 500m. Zbylé tři tituly mají na svědomí ti nejmladší. Mezi benjamínky B zvítězila Eliška Pospíchalová na MK1 500m, poté ještě společně s Tínou Nesvačilovou ovládly závod na K2 500m. Přemožitelku našla Eliška pouze na trati MK1 1000m, kde dojela druhá. Poslední zlatou medaili přivezl domů benjamínek C, Jan Janata, když před sebe nepustil nikoho na trati MK1 500m, na 1000m pak dojel druhý. Mezi další medailisty patří Lukáš Hulan který společně s Janatou dojel druhý na K2 500m a sám pak přidal stříbro na MK1 500m. Dvě třetí místa a bronzovou medaili získali Alexander Hruška mezi benjamínky A a Robert Klein mezi benjamínky C. Stříbro pak Ema Pospíšilová na MK1 500m a Markéta Kunová na K2 500m, obě mezi benjamínkami C. Od nejmladších k nejstarším, a tedy ke komu jinému, než nestárnoucímu Jiřímu Koberovi. Jirka opět nastoupil mezi veterány a vybojoval dvě stříbrné medaile, a to na tratích 500 a 200m. Zvláštní a velké poděkování patří celému širokému realizačnímu týmu, bez kterého bychom to měli mnohem složitější. Takto se naši závodníci mohou soustředit pouze na svůj sportovní výkon a je to vidět.

Opravdu úspěšné mistrovství je tedy u konce a také závodní sezóna rychlostních kanoistů se již přehoupla do poslední třetiny. Dva týnské závodníky čeká jednak již výše zmíněné mezinárodní klání, celý oddíl pak ještě pocestuje v polovině září do Nymburka, kde se uskuteční mistrovství republiky na pětikilometrové trati. Opět budeme držet palce, abychom mohli přivézt domů co nejvíce cenných kovů, které dělají radost nejen závodníkům, ale také rodičům, trenérům a přináší reklamu celému našemu městu.