Kanoisté slavnostně zakončili sezónu

14.12.2023 23:28

25. listopadu bylo v týnské loděnici živo. Od brzkých odpoledních hodin zde probíhala podzimní brigáda. Nízké teploty nikoho neodradily a děti společně s rodiči postupně udělali vše, co bylo třeba. Poté se všichni přesunuli do prostor klubovny, kde proběhla nejdříve řádná výroční schůze a hned po ní následovalo ocenění nejlepších sportovců klubu za rok 2023. Každý rok je jiný. Někdy se pořadí nabízí samo, někdy je těžké vybrat toho nejlepšího. V letošním roce jsme měli zejména mezi první trojicí těžký výběr. Třetí se nakonec umístil starší žák Matyáš Klouda, který se v letošním roce stal třikrát mistrem republiky a posbíral další medailová umístění na závodech českého poháru. Na druhém místě skončil Ondřej Procházka, který sice mezi dorostenci získal jenom jednu medaili v českém poháru, nicméně další kvalitní výsledky většinou do pátého místa, mu vynesly nominaci na mezinárodní závody v Poznani. Zde byl čtvrtý na olympijském kilometru, dále pátý na 500m a sedmý na 200m vše v singlových kategoriích. Zbývalo předat putovní pohár, který se uděluje již od roku 1996 a symbolicky jeho první vítězkou se stala současná prezidentka klubu Petra Černá. Tento pohár převzal v zastoupení bratra Vojty potřetí za sebou Martin Nováček a zařadil se mezi nejúspěšnější závodníky v historii klubu. Mimochodem třikrát za sebou zvítězil v 28leté historii udílení poháru už pouze Jan Luňáček. Nicméně zpět k Martinovi. Ten v sezóně posbíral pět titulů mistra republiky a pouze pětkrát odešel poražen. Jen těsně mu jako dorostenci uniklo ME juniorů, a na závodě olympijských nadějí v Poznani, získal celkem tři cenné kovy. Od každého jeden. K tomu přidal jedno čtvrté místo. Jako nejlepší benjamínci byli vyhodnoceni Eliška Pospíchalová, Jan Janata a Alex Hruška. Na závěr vyhlašování sportovců ještě předstoupili před své kamarády a závodní kolegy bratři Jan a Vojtěch Dlouzí, kteří po více než dvaceti letech v závodním poli, ověnčeni jak domácími, tak mezinárodními úspěchy, ukončili závodní kariéru a dostalo se jim zaslouženého potlesku zaplněné klubovny. Celá sobotní akce proběhla v příjemné atmosféře, pečené prase bylo snědeno a nově zrekonstruovaná kuchyně za přispění dotace z města Týn nad Vltavou, prošla zatěžkávací zkouškou. Nezbývá než pogratulovat a popřát všem závodníkům mnoho dalších úspěchů v sezónách následujících. Velké poděkování patří všem, kteří pomáhají ve svém volném čase k tomu, aby chod klubu probíhal bez problémů: Ať už jsou to přímo samotní činovníci klubu, nebo rodiče dětí. Všem ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na další sezónu, na kterou se již nyní pilně připravujeme.