Kdo nebyl [MEZI MOSTY], o mnoho přišel..

06.09.2016 00:21

Prima den, kde? Přeci [ MEZI MOSTY ] na Vltavotýnských vodáckých slavnostech! Kdy? První zářijovou sobotu. Sluníčko, voda, skvělá nálada, sportovní podívaná i zážitky na vlastní kůži, muzika, benátská noc i pečení buřtů. První ročník vodáckých slavností se vydařil po všech stránkách.

Kanoistický klub Jiskra po letech organizace kanoistických závodů v rámci českého poháru tentokrát započal novou „éru“. Éru otevřeného závodu i pro širokou vodáckou veřejnost. A bylo se na co dívat. Hlavním sobotním závodem byl Vltavotýnský LAKER maratón na 26km, kde hlavní cenou mimo price money, byl víceúčelový kajak LAKER, který věnoval výrobce lodí a pádel Tomáš Zástěra, sám účastník tohoto závodu. Na první ročník solidních patnáct závodníků předvedlo velmi kvalitní výkony a pro hlavní cenu si dopádloval Tomáš Pavlík (USK Praha), který po závodě neskrýval nadšení a dle jeho slov máme o reklamu na příští ročník postaráno. Z týnských závodníků se tohoto hlavního závodu zúčastnili Jan Dlouhý, Pavel Klein a sestry Ema a Kateřina Stehlíkovy.

Program slavností tvořil také krátký „sprint“ mezi starým a novým mostem s přeběhem, odkud vzešel samotný název slavností. Během dopoledního a odpoledního bloku zde startovali závodníci nejmladší i nejstarší, na speciálních rychlostních lodích i na cestovních kánoích nebo třeba paddleboardech. Asi vrcholem tohoto zápolení byl závod cestovních kánoí s posádkami nad 18 let, kde se na start postavilo 15 mnohdy rodinných či manželských dvojic. Byť to byl závod mezi kamarády, nabídl drsné a vyčerpávající souboje. Nakonec se vítězi stali Jan Luňáček spolu s Eliškou Dlouhou.

Třetí sportovní zastávkou Vltavotýnských slavností byt turnaj v kanoepollu. Tato pro týnské trochu novinka zde již měla premiéru na jaře. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů. Dva týmy poskládal zahraniční soupeř z Vídně, který odtud v neděli pokračoval na turnaj do Prahy. Dále soutěžil jeden pražský tým a za KKJ Týn jsme poskládali tým „mladých“ a tým „starých“. Nakonec první dvě místa obsadili rakouští sousedé a třetí místo překvapivě naše týnské mládí.

Během celého dne byla možnost zapůjčení cestovních kanoí, paddleboardů, či dalších vodáckých „pomůcek“. V odpoledních hodinách se pak naplno rozproudil také kulturní program. V areálu Valcha byl k dispozici skákací hrad. A k poslechu hráli v krytém stanu týnské country a folkové kapely Klídek, Prdíkovic rodina a další. Večer pak přitvrdili Dark Blue Elephant a temelínská kapela VOTOM. Za setmění byla možnost opět zapůjčení lodí, tentokrát s lampióny na cestu. V 11 hodin večer tento první ročník oficiálně skončil, neoficiální pokračování však měl ještě u táboráku, když se rozezněl zvuk kytary.

První ročník se tedy povedl se vším všudy. A potvrdilo se , že také v Týně jsou lidé, kteří byť nejsou spjati se sportovním klubem KKJ, sportovního ducha a chuť v sobě mají. Již nyní se těšíme na ročník další, který bude na pořadu opět za rok na konci léta. Již nyní máme v hlavách připravené novinky, kterými toto doufejme za pár let již tradiční setkání vodáků a týňáků, obohatíme.

Poděkování patří všem, kteří se na zajištění organizace akce podíleli, celé řadě dobrovolníků jak z KKJ, tak Raft klubu Týn, Brontům. Dále společnosti In Regio, ELBH s.r.o., HELUZ, Rumpod-T, Domov sv. Anežky. Velké díky patří především městu Týn nad Vltavou, které akci podpořilo prostřednictvím Oranžového roku.