Medailové žně na Mistrovství ČR v krátkých tratích v Račicích!

24.07.2017 22:23

Po tréninkově velmi vydařeném letním soustředění na hněvkovické přehradě následoval tzv. "ladící'" týden a po něm již dlouho omílaný závod v rámci českého poháru, ale především pro většinu závodníků vrchol sezony - Mistrovství České republiky na krátké tratě. Kde jinde, než v Račicích.

A že byly závody úspěšné, ukazuje mimo jiné i početná sbírka medailí, včetně mistrovských titulů.

Nejpočetnejší sbírku medailí si zpět do Týna přivezl dorostenec Vojtěch Nováček, který získal 7 medalí. Dvě druhá místa a jedno třetí na C1, stejně tak tomu bylo i na C2, kde bojoval spolu s Janem Dolejším v kategorii juniorů, a titul si přivezl z kategorie C4. První letošní medaili si z Račic dovezla také juniorka Magdalena Koberová, ktará spolu s parťačkou Vejvodovou  (TSE) vybojovaly bronz. Majda se nyní pilně připravuje na mistrovství světa ve sprint quadriatlonu v Komárnu, které se koná 12.srpna.

Nováčky v kategorii C2 kanoistek se pro mistrovský závod staly žačky Veronika Vítková a Adéla Janatová, které na obou tratích - 200 i 500m obsadily druhá místa.

V kategorii benjamínků opět zářila Kateřina Dalerová, která dokázala zvítězit na obou svých tratích - též 200 a 500m.

Po pauze na minulých závodech českého poháru zabojovala také Anna Nováková a na obou tratích brala stříbro.

Z pánské části benjamínků nezklamal ani pravidelný medailista Martin Nováček, který vybojoval jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Medailové úspěchy jsme tentokrát sklízeli i v kategorii veteránů a to konkrétně v kategorii B, kde zabojoval Pavel Klein a přivezl si tak domů dvakrát střibro na K1.

Takto úspěšnou "republiku" dlouho nepamatujeme. Je vidět, že tréninky týnští kanoisté berou zodpovědně a skvělé výsledky je posouvají vpřed.

Vojtěch Nováček a Jan Dolejší, si díky svým výsledkům vybojovali nominaci na zářijové závody olympijských nadějí, které se letos jedou u nás - v Račicích.

Nyní si závodníci užívají týden až dva zaslouženého odpočinku a v polovně srpna se opět začnou chystat na poslední závody v rámci českého poháru, které se jedou v druhé polovině září na známém mosteckém jezeře Matylda.

Všem medailistům a nejen jim moc gratulujeme a do dalších závodů a sezon přejeme mnoho ůspěchů!