Mistrovství Evropy v Quadriatlonu za účasti týnských závodníků!!

05.09.2017 13:42

Začátkem září se jel poslední závod světového poháru a zároveň mistrovství Evropy v Německu ve městě Ratscher. Za účasti více než padesáti závodníků se na start opět postavila Magdaléna Koberová a Jiří Kobera. V tomto závodě si především Magdaléna vybrala pořádnou dávku sportovní smůly. Po skvěle zahájeném závodu v plavání, kdy vylézala z vody mezi ženami na třetím místě s minimální ztrátou na druhou závodnici v celkovém pořadí a více než minutovým náskokem před druhou dorostenkou byla v celkovém pořadí na skvělém 18. místě. Následovala dvacetikilometrová cyklistická část závodu, při které měla Magdaléna dva defekty. Než se jí vždy podařilo zaseknutý řetěz znovu nasadit a kolo zprovoznit, nabrala ztrátu kolem 4 minut, propadla se až na celkově 42. místo. V dalším průběhu závodu ukázala, že má bojovné srdce, a že se jen tak nevzdává. Urputnou stíhací jízdou ve zbylé části cyklistiky a především pak na kajaku se prokousala na 37. místo v celkovém pořadí a druhé místo mezi dorostenkami. A aby té smůly nebylo dost, pořadatelé závod na konci kanoistické části závody ukončili pro bouřku, která se přehnala v průběhu závodu nad jezerem. Pro většinu závodníků to byl dost nepochopitelný krok, protože po necelých pěti minutách byla obloha jasná a svítilo slunce.

Na závěr závodů bylo provedeno i vyhlášení výsledků světového poháru za rok 2017. Mezi ženami se Magdaléna Koberová umístila na třetím místě a mezi dorostenkami na druhém. Mezi muži zvítězil Tomáš Svoboda, jehož na mistrovství Evropy přijel povzbudit jeho bratr, olympijský vítěz v moderním pětiboji, David Svoboda.