Z Račic do Týna s 11 medailemi.

05.07.2022 23:40

Úspěšný první červencový víkend zažili týnští kanoisté na třetím závodě českého poháru mládeže roku 2022. Domů přivezli celkem 11 medailí, z toho hned 5 nejcennějších. Nejúspěšnějším závodníkem se stal Matyáš Klouda. Závodník, který do Týna dojíždí z nedalekého Olešníka, během května a června změnil kategorii a „přesedlal“ z kajaku na kanoi a hned na svých prvních závodech zaznamenal velký úspěch, když mezi mladšími žáky s velkým přehledem vyhrál obě singlové kategorie na C1 1000m a C1 500m. Stříbro pak ještě přidal na C4 500m a sbírku završil „bramborovou“ medailí na C2 500 s dalším naším závodníkem Ondřejem Procházkou. Ondra pak mezi staršími žáky přidal bronz v kategorii C1 500m a čtvrté místo na C1 1000m. Další úspěšná medailistka a naše velká naděje, Eliška Pospíchalová, vybojovala dvě zlata mezi benjamínkami C, a to na tratích MK1 500m a MK1 1000m. Poslední zlatou vybojoval dorostenec Martin Nováček na trati C4 500m. Tento úspěšný závodník a sportovec TOP10 mezi jihočechy do 15 let za rok 2021, dále posbíral dvě pátá místa C1 500m a C1 1000m a na nadcházejícím mistrovství ČR, které se uskuteční na konci července, bude poprvé v kariéře usilovat o reprezentační dres. Dvě stříbrné medaile přivezla kanoistka Adéla Janatová na tratích C2 500m a C2 200m. Také pro Adélu bude nadcházející MČR důležité a to hlavně z toho důvodu, že poté přechází do kategorie žen, a letošní sezóna rozhoduje o tom, zda bude mít možnost trénovat pod jedním ze dvou státních resortních center. Zatím to pro ni vypadá více než slibně. Čtvrté týnské stříbro vybojoval stále se lepšící a všechny překvapující benjamínek Alex Hruška na trati MK1 500m. Spolu s Davidem Mládkem ještě vybojovali třetí místo na K2 500m. Velkou pochvalu zaslouží všichni závodníci, kteří se účastnili závodů. U většiny z nich je vidět stále se zlepšující výkony. Nyní nás čeká náročné čtrnáctidenní soustředění na nedaleké Rusalce a poté se určitě můžeme těšit na vrchol letošní sezóny, a to výše zmíněné MČR, které se bude konat opět v Račicích.